ŽENÁM

Krásné, svůdné, něžné, sebevědomé a cílevědomé. Takové umíme být my ženy. Dnes je ten den, kdy všechny tyto pozitivní vlastnosti můžeme oslavit a naše okolí s námi. Svátek žen se slaví již více než sto let a to z mnoha důvodů. Nejen z potřeby rovnoprávnosti, možnosti volit, ale také by měl být brán jako oslava ženství, připomenout si důležité ženy z minulosti nebo i současnosti. Najděte svou inspiraci a buďte hrdá, že jste žena!

Něžná stvoření měla od jistých dob tendence se snažit vyrovnat mužům. Ale kouzlo našeho vnímání a tvoření není stejné, jako u mužů. Máme jedinečné schopnosti, které jsme schopny obsáhnout jedině my, naším vlastním způsobem. Cílem tedy není vyrovnat se mužům. Cílem by mělo být si uvědomit vlastní kvality, přijmout je a zdokonalit. Což si velmi dobře uvědomovaly ženy, které vám v následujících řádcích krátce představím.

COCO CHANEL

Její jméno dodnes rezonuje světem módy, je považována za klíčovou osobnost v oblasti utváření šatníku moderní ženy. Jedná se o francouzskou módní návrhářku, která působila se svou haute couture (mezinárodně používaný termín pro oblečení šité na míru a vyrobené v Paříži, často limitované) od poloviny 20. století ve světovém módním průmyslu. Jejím hlavním cílem bylo umožnit nositelce každého modelu, aby se cítila sama sebou a zároveň pohodlně. Způsobila revoluci v oděvním průmyslu a její podniky měly ve 30. letech až 3500 zaměstnanců. V té době byla nejbohatší módní návrhářkou Francie a říkalo se jí „královna módy“.

AUDREY HEPBURN

Ze stejné doby pochází tato hvězda stříbrných pláten. Pro mnohé představovala nový typ krásy, její útlý vzhled často řídil vývoj módy. Dodnes zůstává nedostižným symbolem elegance, idolem osobního šarmu, noblesy i charismatu, jakož i svérázným prototypem nevšední krásy, inteligence a mimořádné oduševnělosti. Můžete ji znát z filmů Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho nebo z muzikálu My Fair Lady.

DIANA, PRINCEZNA Z WALESU

Byla první manželkou následníka britského trůnu prince Charlese a matkou jeho dvou synů. Po svém rozvodu se soustředila na charitativní práci pro Červený kříž a zejména na boj proti AIDS a pozemním minám. Ve své době patřila mezi nejznámější a nejpopulárnější světové osobnosti. Diana vysoká, štíhlá a okouzlující si užívala moderního oblékání a nosila nejnovější britskou módu. Její fotografie se staly na veřejnosti velmi populární, protože zobrazovaly vzor moderního člena královské rodiny.

MADONNA

Je americkou zpěvačkou, skladatelkou, tanečnicí, herečkou, režisérkou, producentkou, módní ikonou a spisovatelkou. Je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejúspěšnější umělkyní všech dob. Madonna začala usilovat o slávu, když utekla od otce a odletěla do New Yorku, kam jela s pouhými 35 dolary, začala pracovat jako servírka a byla i na konkurzu k filmu Vlasy od Miloše Formana, ale neuspěla. Své nahrávky posílala různým producentům. Avšak její vytrvalost, ambice a její schopnost nevzdávat nic bez boje přineslo to nejsladší ovoce.

JOANNE ROWLING

Britská spisovatelka, známá zejména díky sedmidílné řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, která získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a nyní více než 500 milionů prodaných kopií. Kromě psaní knih je známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii.

Všechny tyto ženy jsou neskutečnou inspirací pro dívky, ženy, i pro některé muže současné doby. Měly by ukazovat, jak silná žena umí být. Jak umí překonat problémy a proměnit celý svůj život, nebo také život ostatních, když je to třeba. Nevzdávejme své sny, bojujme samy za sebe a mějme se rády!

Vaše Linda

A jaké jsou ty nejvíc inspirativní ženy pro vás? Napište nám do komentáře.
A jestli chcete podtrhnout svou sexy ženskost, mrkněte na několik nových kousků, které nám zrovna přišly tady.

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *