Photo by © Linda Kořená

Sebevědomá v ulicích města

Dnešní doba je pro módu učiněným rájem. Svoboda, která sahá od přehlídkových mol po lidovou tvořivost, nezná takřka žádných mezí. Proto vašemu já nemusí nic bránit v cestě. V horkých letních dnech se nebojte sáhnout po odvážnějších kreacích a ukažte kůži! Nepřemýšlejte, co si o vás řeknou jiní, sama si stanovte hranice a nenechte, aby vám je určovali druzí. Buďte šelmou a ovládněte městskou džungli!

Na toto téma jsem si pro vás připravila sérii fotografií, kde je středem pozornosti naše nová modelka Gabriela. Spolu jsme vytvořily pár outfitů, které mají zdůrazňovat ženskost, přirozenost a zároveň styl a pohodlí. Vyrazily jsme do centra Ostravy a dál se tvořilo spíš citem. Gabča se pohybovala a působila naprosto přirozeně, což byl i náš cíl ve výsledných fotografiích. Žádné úpravy, krom barev a kontrastu, nehledejte.

Pro doplnění myšlenky celé série jsem se i Gabky zeptala na pár otázek ohledně jejího pohledu na módu, které si můžete spolu s odpověďmi přečíst na následujících řádcích.

Photo by © Linda Kořená

Co je pro tebe důležité při výběru oblečení?

Tak primárně vzhled, neboť jen skrze upoutání mé pozornosti se s kouskem přesunu do zkušební kabinky. Jako druhé (ještě před kabinkou) zkoumám materiál a cenu, ostatně kdo ne. V kabince potom řeším pohodlnost, snadnost oblékání a svlékání a jak na mně kousek vypadá. Nakonec ještě jednou řeším cenu, proberu další pro a proti, v rozporuplných případech dokonce volám kámoškám a posílám fotky. No, není to jednoduchý proces, ale zajistí mi, že si každého kousku fakt vážím. A rozhodně to podpoří i ten fakt, pokud se jedná o nějaký kousek spadající pod slow fashion. Není to pro mě prioritou, ale rozhodně k tomu přihlížím.

A jak vnímáš kousky, které odhalují kůži, nebo přímo volbu spodního prádla jako součást outfitu?

To je skvělá otázka. V oblékání zásadně vycházím ze svého vnitřního pocitu a ten mi velmi  přesně ukazuje na to, v čem se budu cítit dobře. Párkrát jsem byla konfrontována, neboť jsem pod svrškem neměla podprsenku nebo měla jen „bralettku“, a byla tázána, proč tomu tak je. Fakt je, že to bylo proto, že jsem se tak cítila dobře. To je pro mě více než dost a myslím, že takové nastavení mysli by mnohým ženám pomohlo se doopravdy projevit skrze módu. Takže pokud chcete jít do města v podprdě a sukni, jděte do toho. Pokud chcete být zahalena od hlavy až k patě, taky jděte do toho. Pokud to chcete střídat, prosím. Vše je správně, ale samozřejmě je důležité myslet i na povšechné morální zásady, které každý sám v sobě máme zakořeněny.

Photo by © Linda Kořená

Skvělé, to naprosto souhlasím! A ještě poslední otázka na závěr – bavilo tě toto focení? Přineslo ti to něco?

Bavilo, opravdu moc, a mám pro to hned několik důvodů. Je skvělé si v rámci tohoto typu focení vyzkoušet různé módní kousky, které nemám v šatníku. Mám totiž docela odlišný styl oblékání, a každé takové focení mě přiblíží k tomu se najít v něčem novém. Dále mě okouzlila přirozenost tohoto focení, neboť ty, fotografka Linda, jsi prostě skvělý člověk, se kterým je focení tak nějak spontánní, nemusím se vůbec přemáhat, v mezičase se smějeme a děláme si srandu z mých tří brad, které se občas na nějaké fotce vyrýsují. Vlastně mi to připadalo spíše jako procházka s kámoškou a pár fotek k tomu, navíc mě umí vystihnout tak, že se sobě na fotkách líbím, a to fakt není samozřejmost.

Sledujte náš instagram, facebook a i blog – chystáme pro vás z tohoto focení také video, které na těchto platformách brzy zveřejníme. Těšte se!

Vaše Lindička

Jak se vám tyto fotky líbí? Jste tou odvážnou šelmou, která by takto vyšla do ulic?

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *