Jaké kalhotky vybrat, brazilky, hipster nebo tanga?

Pořád známe hlavní cíl, cítit se pohodlně při každé příležitosti. Ale někdy se musí počítat s kompromisy, především při nošení průsvitných kusů oblečení, přiléhavých pouzdrových sukní nebo zvláštních materiálů, kde se dá vyčíst na vašem prádle poslední detail vašich krajek. Jak ale vybrat ty správné, jak se označují a v čem se liší? Připravila jsem si pro vás článek, který by vám mohl v těchto záležitostech udělat jednou pro vždy pořádek.

 • 1) KALHOTKY

Toto označení by mohlo být pro některé maličko zavádějící a matoucí, protože by se tak dala charakterizovat celá skupina všech druhů dolního dílu spodního prádla. Dělení na tyto druhy však není striktně dáno, většina značek by mohla mít různé odchylky ve svých definicích. Nicméně pro lepší orientaci přímo u nás na e-shopu vám vysvětlím, co tím myslíme my.

Jedná se o kalhotky, které pokrývají většinu zadečku. Nejsou nijak vykrojené, nezasahují do pasu, sedí akorát na bocích. To ale neznamená, že nemůžou být sexy nebo vyzývavé. Když jsou doplněny o krajku, kousek průhlednosti nebo lehkého vzoru, splní jak podmínky naprostého pohodlí, tak estetiky a zajímavosti. Na obrázku výš můžete tento typ vidět srovnaný s odvozeným typem kalhotek, brazilkami.

 • 2) BRAZILKY

Ve velmi zjednodušené verzi se brazilkami označují tanga, která jsou ale mnohem pohodlnější. Vznikly spojením klasických kalhotek na přední straně, rozšířením tang na zadní straně, a tím kombinují atraktivní vzhled a maximální komfort. Něco odhalí, něco zůstane skryto. Ideální jak pro běžné nošení, tak pro speciální příležitosti. Opět kombinací materiálů, krajek či průsvitných látek můžeme dosáhnout mnoha stylů, podle typu příležitosti.

 • 3) TANGA

Nyní se dostáváme ke kategorii, kterou jistě všichni určitě rozeznáme. Jedná se o kalhotky, které pokrývají minimální část zadečku, a i plocha přední části je většinou zúžena a zmenšena na nutné minimum. Možná vás překvapí, že tanga patří mezi nejstarší typy oděvů, nošený příslušníky obou pohlaví již v některých primitivních kulturách Afriky, Asie či Jižní Ameriky. Autorství moderních tang je připisováno módnímu návrháři Rudimu Gernreichovi, který v polovině 60. let vytvořil první plavky „nahoře bez“, jež nazval monokiny. Svá tanga uvedl na scénu v roce 1974.

 • 4) HIPSTER

Kategorie těchto kalhotek je opět velmi podobná s typem trenýrkových spodních dílů. Drobné rozdíly zde přesto najdeme. Střižené jsou od beder, vždy se sníženým pasem. Jsou střižené buď rovně, nebo do písmene V, s výkrojem na stehnech nebo s krátkou nohavičkou.

 • 5) TRENÝRKY

A dostáváme se k poslední kategorii, která ze všech kalhotek zakrývá největší plochu jak na přední, tak na zadní části. Jsou jemnější podobou pánských šortek/trenýrek, přiléhají k tělu a jsou střižené od pasu vždy s nohavičkou. Opět pokud se nechcete vzdát komfortu před atraktivitou, je možné vybrat kalhotky krajkové nebo průsvitné, a tím spíš uhranete stylem oblečená, neoblečená.

Doufám, že jsem vám tímto článkem objasnila některé nepřesnosti, a vy budete mít o něco lehčí hledání a nakupování!

Vaše Lindička

Který je váš nejoblíbenější typ kalhotek?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí

5 thoughts on “Jaké kalhotky vybrat, brazilky, hipster nebo tanga?”

 1. Zdravím tanga jsou mými nejoblíbenějšími…. 🙂 Sice značkové kousky nenakupuji ale zato jsem spokojena s nakupováním prádla tady: https://miorio.cz jsou pohodlné a cenově dostupné. Navíc jsou velice rychlí s dodáním. Terka

  1. Zdravím Terko,
   děkujeme za komentář. Kdybyste se ale přece jen chtěla maličko rozmazlit, zkuste některé naše kousky, pohodlnost a zároveň styl jsou naším cílem, hned vedle rychlosti dodání. Vyzkoušejte a uvidíte! B-)

 2. moje přítelkyně rada nosí tanga, i já sám nosím panské tanga nebo slipy. škoda jen že u vás panské tanga nejsou k maní ani slipy od Tommy hinfigra nebo od Calvin Kalin doufám že je budete mít v budoucnu v nabídce já sám nosím tanga nebo slipy každí si myslí ze tanga jsou jen pro dámy a ne pro pány mnoho lidí si myslí ze se tanga nosí jen pro sexuální vášnivou noc a nebo je nosí striptéry udělejte o tomto spodním prádle nějaký článek jak to s téma tangara je but o dámských tangách nebo o panských tangách doufám ze ho uděláte a napíšete a zveřejníte

   1. Dobrý den Rostislave,
    brzy chystáme úplné zrušení pánského sortimentu, tudíž nebudeme moct vyhovět vašim přáním. A nejsem si jistá, že tento typ spodního prádla Calvin Klein nebo Tommy Hilfiger vůbec uvádí na trh 🙂 Co se týče článku na toto téma, určitě děkujeme za podnět, a jakmile se na něj dostane řada, článek napíšeme a zveřejníme. Snad nás budete sledovat i tehdy. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *