Photo by © Linda Kořená

Buď CHAMPION i ty!

Jméno, které přímo vybízí k akci. Je pro všechny, kteří jedou na maximum, kteří jsou nepřekonatelní, kteří jsou šampioni! Tato americká sportovní značka nesoucí ikonický název Champion s námi existuje již od roku 1919 a doprovází nás od té doby na důležitých sportovních událostech, obléká sportovce i atlety. V devadesátých letech oblékli tuto značku hráči NBA, NFL a v dalších letech se stala součástí výbavy olympijských trikotů a dresů dalších basketbalových hráčů nebo atletů.

Tento příběh Championu, jeho vývoje, je neskutečnou inspirací sám o sobě. Na začátku tu byla malá firma, která se specializovala na výrobu mikin, triček a ponožek a šířila se Amerikou. Cílem zakladatelů bylo od počátku oblékat zákazníky tak, aby to především splňovalo funkčnost. Udržet člověka v teple, odvádět pot a aby byl materiál dost pružný a umožňoval širokou škálu pohybu. Vytvořili svou vlastní techniku výroby mikin, kterou si také v roce 1938 chtěli nechat patentovat, to ale bylo znemožněno během druhé světové války, a tento patent byl úspěšně dokončen a potvrzen až v letech 1952.

Iniciál C, takový, jak jej známe dnes, se ikonicky objevil na levém rukávu už okolo roku 1960. Tehdy také začaly ony výše zmíněné spolupráce s týmy basketbalistů, fotbalistů a atletů. V letech 1970 se objevila první revoluční oboustranná trika a mikiny a také začali produkovat trika z nových materiálů, mezi který patří nylon, který umožňuje tělu, aby i přes něj dýchalo a odvádělo pot, jak má. Tato technologie se poté rozšířila u basketbalových dresů po celém světě.

Největší boom své existence zažila značka v letech 1990 – 2010, kdy oblékla všech 27 týmů Národní basketbalové asociace. Při oslavě 60 let vzniku Championu znovu vyrobili oboustranné mikiny a rozeslali je po Evropě. V současné době, jak značka rostla a vyvíjela se, je sortiment rozšířený o kraťasy, tepláky, spodní prádlo, nebo také plavky. Ačkoliv zde vznikají nové, konkurenční značky, Champion nám dokazuje, že už sto let dokáže inovovat své výrobky stylově, funkčně a moderně. A to dokazuje, zkrátka a dobře, že Champion vždy byl a bude jen jeden!

Photo by © Linda Kořená

Naše nabídka na e-shopu se pyšní množstvím výrobků této značky, a my sami jsme si ji velmi oblíbili. Rozhodně neváhejte, a kupte si některé z jejich revolučních oboustranných plavek nyní na léto, tričko s velkým nápisem nebo jen minimalistickým logem na levém rukávu, jak tomu bylo odjakživa. Oblékejte se tak, aby vás vaše oblečení charakterizovalo, mluvilo za vás, podpořilo vás při jakékoliv denní aktivitě a zaručilo vaši stylovost. Zvolte Champion a staňte se jím!

Vaše Lindička

Vlastníte už nějaký kousek této značky? A co se vám na ní líbí nejvíce?

Líbí se vám článek? Sdílejte a inspirujte vaše okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *